مزایای شیشه ها و درب اتوماتیک فریم لس

درب اتوماتیک فریم لس

مزایا و معایب درب اتوماتیک فریم لس

درب های کشویی اتوماتیک در انواع مختلف و ظاهر متفاوت در بازار موجود می‌باشند،یکی از زیباترین این درها درب اتوماتیک فریم لس یا درب بدون قاب می‌باشد.
نه تنها در دنیای ساخت و ساز ، بلکه در لوازم الکترونیکی مصرفی و … نیز ما شاهد بازاری هستیم که محصولات خود را به سمت کالاهای شکیل بدون قاب سوق می‌دهد، از تلفن های همراه گرفته تا کامپیوتر ها،  لپ تاپ ها و تلویزیون ها، ما همیشه میل بر این داریم طرح هایی هرچه نازکتر یا تقریبا بدون حاشیه داشته باشیم.

 

آیا خود افراد به تنهایی قادر به نصب نمای فریم لس می باشند؟

حتی اگر از شیشه بسیار ضخیم استفاده شود، بهترین کار، کمک گرفتن از یک فرد دارای تخصص و تجربه در این زمینه است.
این موضوع ایمنی کار را تضمین خواهد کرد، در این میان فرقی نخواهد کرد قصد استفاده از نمای فریم لس برای پنجرۀ دفتر کارتان، درب هتل ، درب ساختمان ، حمام خانۀ خود یا نرده های حفاظ راه پله را داشته باشید.
برای انتخاب نصب کننده و تهیه کننده (منظور از تهیه کننده فروشگاهی است که شیشه ها و سایر لوازم و ابزار لازم را از آن تهیه می کنید .) نهایت دقت را به خرج دهید. حتی ممکن است با تحقیقات به این نتیجه برسید که گزینه هایی برای مثلا حمام مناسب تر هستند و گزینه هایی برای نرده! می توانید از یک شرکت معتبر (آچیلان دُر) بخواهید که کل کار (بررسی مکان، انتخاب کارشناسانۀ طرح، تهیۀ لوازم اولیه، ساخت و نصب ) را به صورت پروژه ای عهده دار شود.

 

درب اتوماتیک فریم لس
خرید درب اتوماتیک فریم لس (بدون قاب)

 

شماره های تماس

  • ۰۲۱۶۶۸۶۰۴۸۷
  • ۰۲۱۶۶۸۶۳۶۴۰
  • ۰۹۱۲۱۰۰۲۱۶۹

 

انواع درب اتوماتیک فریم لس موجود در بازار

  • درب اتوماتیک فریم لس (قاب دار)
  • درب اتوماتیک بدون فریم (بدون چارچوب)

محل نصب درب و شیشه فرم لس

از شیشه های فریم لس  معمولا در ساختمانهای تجاری ، درب بیمارستان ها ، باغ ها، هتل ها ، منازل و ویلاها ، راه پله ، حمام ، پنجره ها ، اتاق های خواب و … برای زیبایی داخلی و نمای ساختمان ها استفاده می شود.

 

خصوصیات درب فریم لس

در سیستم فریم لس بجای فریم آلمینیومی از شیشه سکوریت با یراق آلات مخصوص جهت نصب به غلتک های متحرک در قسمت اپراتور در اتوماتیک استفاده می شود.

درب اتوماتیک فریم لس معمولا از بالا و پایین شیشه مهار می شوند و به گونه ای تولید می شوند که تنش های سازه اصلی به شیشه منتقل نمی شود. درب اتوماتیک فریم لس عمدتا در ساختمان های تجاری و اداری و یا مکان هایی که زیبایی اهمیت بالایی دارد مورد استفاده قرار می گیرد.
درزگیری درب اتوماتیک فریم لس با موادی چون سیلیکون های استراکچر یا چسب های پلی یورتان صورت می گیرد.

از دیگر مزایا و خصوصیات مورد اهمیت  درب اتوماتیک شیشه ای فریم لس امکان استفاده حداکثری نور می باشد و با استفاده از شیشه های ۲ و ۳ جداره می توان صدای محیط را به حداقل رساند.
همچنین فضای بسیار کمتری را نسبت به سایر درب های اتوماتیک شیشه ای با فریم اشغال می کند و فضای بازشوی بیشتری را برای شما فراهم می کند.

 

مقایسه درب اتوماتیک فریم لس و درب اتوماتیک فریم دار

۱: زیبایی

در صنعت درب های اتوماتیک ، ایده طراحی درب اتوماتیک فریم لس باعث می شود ورودی ما مرتب تر  و هرچه شکیل تر  دیده شود. این همان چیزی است که معماران ، طراحان و صاحبان پروژه  بدان میل دارند.

۲: عایق آب و هوا

درهای فریم دار نسبت به درب های فریم لس از عایق بهتری بهره میگیرند زیرا دارای مهر و موم ، واشر ها و آب بندی به نسبت بهتری می‌باشند شاید این مورد را بتوان در دسته معایب درب های شیشه ای فریم لس جایدهی کرد ، بنابراین از لحاظ صرفه جویی در انرژی و عایق صدا ، درب های فریم لس اتوماتیک با درب های فریم دار تطابق ندارند.
علاوه بر این ، اگر قصد صرفه جویی در مصرف انرژی را دارید ، درهای قاب دار بهترین گزینه است. این فریم ها به شما امکان می دهد از نوع دیگری از مواد شیشه ای مانند شیشه های عایق شده برای ایجاد سد صوتی بهتر و کاهش بیشتر مصرف انرژی ساختمان استفاده کنید.

 ۳: ایمنی

درب های قاب دار اتوماتیک به طور کلی ایمن تر از درب های شیشه ای Frameless اتوماتیک هستند. با وجود قاب های آلومینیومی در محیط درها ، شیشه به خوبی در برابر ضربه و خراش لبه ها محافظت می شود.
شیشه هایی که به طور کلی در طرح های درب اتوماتیک شیشه ای فریم لس استفاده می شوند ، از نظر مکانیکی ۴ برابر در سطح قوی تر هستند اما در لبه ها ضعیف هستند. فرورفتگی شدید در لبه شیشه می تواند باعث خرد شدن کل شیشه شود و آن را به یک خطر ایمنی برای عابران پیاده تبدیل کند. علاوه بر ، شکستگی خود به خودی ممکن است به دلیل درج سولفید نیکل در مدل فریم لس رخ دهد.

۴: هزینه

انتخاب درب در این گروه دشوار است زیرا عوامل زیادی در این زمینه وجود دارد. در حالی که همه موارد دیگر ثابت هستند ، می توانیم فرض کنیم که درهای قاب دار به دلیل اضافه شدن فریم های آلومینیومی و لوازمی که باید از آنها استفاده شود ، گران ترین هستند ، در واقع درهای فریم دار در برخی موارد خاص می توانند ارزان تر باشند زیرا درهای با فریم می توانند از یک شیشه نازک تر استفاده کنند بدون هیچگونه عملیات حرارتی ، در حالی که درهای شیشه ای بدون فریم (فریم لس) برای کاربردهای درب اتوماتیک باید ۱۲ میلی متر یا ضخیم تر باشند و برای ایمنی باید معتدل شوند.

 

نتیجه

ما درهای اتوماتیک فریم لس (بدون قاب ) و درب های فریم دار را از چهار جنبه عمده بررسی کردیم ، با این حال ، در پایان روز ، همه چیز به تصمیمات شما بستگی دارد.
مطمئناً می‌دانیم امتیازات درب اتوماتیک قاب دار فراتر از درب اتوماتیک بدون قاب است. با این حال ، تعصب در برابر جنبه های خاص مانند زیبایی و شکیل بودن درب گاهی می تواند از  جنبه های دیگر بیشتر باشد. به عبارت دیگر ، مالکان می توانند ایمنی و عایق بندی آب و هوا را در برخی شرایط نادیده بگیرند.

 

منابع :
admin
ارسال دیدگاه