اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

اپراتور درب اتوماتیک

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

اپراتور های درب اتوماتیک شیشه ای عمدتا در بالای درهای ورودی و در جاهایی که نیاز به باز و بسته کردن اتوماتیک درب و پنجره هست قرار می‌گیرند .

اپراتورها در راستای پاسخگویی به نیازهای دسترسی ورودی ها علی الخصوص ورودی های بیرونی، دستگاه های  ایده آلی هستند.

دو نوع اصلی اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای وجود دارد که بسته به نیاز کاربران می‌توانند گزینه های بسیار مناسبی  برای درب های اتوماتیک باشند.

 

انواع اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

اپراتور های درب اتوماتیک خودکار به دو نوع اصلی تقسیم بندی می‌شوند

  •  اپراتور های الکترو مکانیکی
  • اپراتور های الکترو هیدرولیکی

 

اپراتور های الکترو مکانیکی: این اپراتور ها از یک بازوی الکترو مکانیکی برای باز و بسته کردن درب استفاده میکنند و در درجه اول به صورت دستی باز و بسته می‌شوند.

مکانیزم داخل برای باز و بسته کردن درب از موتور مکانیکی استفاده می کند. 

اپراتور در اتوماتیک مکانیکی
قیمت خرید اپراتور در اتوماتیک مکانیکی

 

اپراتور های الکتروهیدرولیکی: اپراتور های الکترو هیدرولیکی به صورت برقی بوده و در درجه اول بیشتر اوقات به صورت اتوماتیک باز و بسته می‌شوند.

مکانیزم داخلی این نوع اپراتور ها به این صورت است که برای باز کردن درب از یک موتور مکانیکی استفاده می کند اما برای بستن در از یک دستگاه هیدرولیکی استفاده می‌کند.

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای
اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای | ایران اتوماتیک در

 

 

محرک اپراتورهای خودکار

برای اینکه اپراتور ها به درستی کار کنند و به طور خودکار درب را باز کنند ، باید سیگنال الکتریکی دریافت کنند.
این سیگنال از طریق یک محرک ارسال می شود. محرک ها در دو نوع اساسی نیز وجود دارند. تفاوت این دو نوع محرک در ارتباط با نحوه ارسال سیگنال به اپراتور خودکار است.

محرک آگاهانه

برای اکثر اپراتورهای خودکار ، محرک ها به صورت یک دکمه فشاری یا کارت اعتباری است که کاربر با دسترسی به آن می‌تواند درب را باز یا ببندد .
این محرک ها در اشکال و انواع مختلفی وجود دارند.
اپراتور درب اتوماتیک
ایران اتوماتیک در

 

محرک ناآگاهانه

برخی اپراتورهای درب اتوماتیک سیگنالی دریافت می کنند که کاربر ناآگاهانه آن را فعال می کند. این محرک ها معمولاً سنسور حرکتی هستند که در بالای درب نصب شده اند (چشمی درب اتوماتیک ) و حرکت افراد را در یک منطقه مشخص که سنسور دائماً اسکن می کند زیر نظر دارند، ردیابی می کنند.
محرک های سنسور حرکت نیز به سنسورهای ایمنی رو یا اطراف درب احتیاج دارند که نظارت بر حرکت ها را انجام می دهند تا اطمینان حاصل شود که در اثر چرخش درب ، کسی آسیب نمی‌بیند.
اگر سنسورهای ایمنی در منطقه ای که اسکن می شود حرکتی را تشخیص دهند ، اپراتور خودکار متوقف شده و مسیر معکوس را برقرار می کند تا به کسی در در ورودی آسیب نرسد.
اپراتور درب اتوماتیک
برای دریافت اطلاعات بیشتر وارد سایت آچیلان دُر شوید
admin
ارسال دیدگاه